Подання

Для того, щоб мати можливість подавати статті до журналу та перевіряти поточний статус своїх матеріалів необхідно увійти на сайт як зареєстрований користувач.

Вимоги до подання

Під час подання рукопису до журналу автори повинні підтвердити його відповідність всім встановленим вимогам, вказаним нижче. В разі виявлення невідповідності поданої роботи пунктам цих вимог редакція повертатиме авторам матеріали на доопрацювання.
  • Файл подання є документом у форматі Microsoft Word, OpenOffice, RTF або WordPerfect.
  • Це подання раніше не було опубліковане і не надсилалося на розгляд до редакцій інших журналів (або вкажіть пояснення у коментарях для редактора).
  • Веб-посилання у тексті супроводжуються повними коректними адресами URL.
  • "У виданні не публікуються статті, що ґрунтуються на посиланнях країни-агресора".
  • Текст відповідає вимогам щодо стилістики та бібліографії, викладеним у Керівництві для авторів розділу "Про журнал".

Керівництво для авторів

ВИМОГИ ДО РУКОПИСІВ СТАТЕЙ,

поданих для публікації у фаховому в галузі політології виданні України (категорії «Б»)

«Науковий часопис Українського державного університету імені Михайла Драгоманова. Серія 22. Політичні науки та методики викладання соціально-політичних дисциплін»

 

Редакція колегія приймає до розгляду рукописи раніше не опублікованих наукових праць, результати сучасних досліджень в галузі політології, зокрема з історії політичних вчень, теорії політики, порівняльної політології, проблем політичної модернізації, прикладної політології, політичної аналітики та прогнозування, національної та міжнародної безпеки, етнополітики, методики викладання політичних наук, академічного досвіду вітчизняних і зарубіжних політологів тощо. До друку приймаються рукописи за умови їх відповідності вимогам до публікацій у наукових фахових виданнях. За точність цитування та наведених у статтях наукових фактів, цифр, інших відомостей відповідають автори. Рукописи обов’язково повинні відповідати принципам академічної доброчесності. Редколегія може не поділяти світоглядних переконань і концептуальних позицій авторів.

 

Вимоги для оформлення тексту: текст набирається в редакторі Microsoft Word for Windows; поля: верхнє та нижнє – 20 мм, праве – 10 мм, ліве – 30 мм; шрифт Times New Roman, кегель 12 пт, інтервал – 1; абзацний відступ – 10 мм. Вирівнювання тексту: по ширині (переноси слів не допускаються, між словами зберігається тільки один пробіл, табуляція не застосовується). У тексті важливо використовувати кутові лапки «»; розрізняти символи дефіс і тире; виставляти нерозривні пробіли між ініціалами та прізвищем, датою і роком і подіб. (напр. М. П. Драгоманов; с. 22–28; м. Київ); по тексту уніфікувати скорочення; розшифровувати абревіатури при першому згадуванні; між словами залишати по одному пропуску.

Обсяг основного тексту статті (без анотацій і списку використаних джерел) повинен становити не менше 20000 знаків із пропусками.

Важливо дотримуватися пропонованої структури статті (див. приклад нижче).

Рисунки і таблиці оформляються згідно чинного держстандарту. Схеми, графіки, діаграми, формули, схеми, таблиці повинні бути складені безпосередньо в текстовому редакторі й розміщені строго в межах зазначених вище розмірів сторінки. Не використовуються фотографії. Формат таблиць і рисунків лише книжковий. Таблиці виконуються в чорно-білому режимі. Назва таблиці розміщується над нею, набирається окремо, нумерується арабськими цифрами (Табл. 1. … Табл. 2. … і т.д.). Рисунки виконуються в чорно-білому режимі або відтінках сірого, не допускаються кольорові графічні об’єкти, фонові заливки, рамки. Підпис до рисунку набирається окремо від нього, розміщується під ним і нумерується арабськими цифрами (Рис. 1. … Рис. 2. і т. д.).

Мова рукопису – українська, англійська, з дотриманням норм чинного правопису.

Посилання на джерела в тексті, а також бібліографічний опис використаних джерел і транслітерований список оформлюються за APA Style (7th edition). Ознайомитися з відповідними правилами та прикладами можна у виданні:

APA style. Рекомендації із застосування : Методичний посібник. Автор-упорядник Ю. Шайгородський. Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України. Київ–Ніжин : Видавець Лисенко М. М., 2024. 44 с.

Перелік джерел виконується мовою оригіналу, розташовується в алфавітному порядку: спершу джерела кирилицею в алфавітному порядку, потім – латиницею в алфавітному порядку. Використані джерела та References не нумеруються вручну (без використання функції меню Word «Формат – Список – Нумерований»). У списку джерело вказується лише один раз (слід уникати «Там же», «Наведена праця» та подіб.). У бібліографічному описі джерела рекомендуємо відображати цифрові ідентифікатори (DOI, за наявності). У разі, якщо DOI відсутній, слід використовувати для електронних ресурсів URL посилання на джерело. Оптимальна кількість джерел – від 20 найменувань. Перелік джерел може містити тільки ті позиції, на які є посилання у тексті. Рекомендуємо використовувати сучасні фахові політологічні джерела, в т.ч. іноземними мовами.

Рукопис статті подається у форматі .doc або .rtf.

Стаття супроводжується авторською довідкою: прізвище, ім’я, по батькові, наукові звання та ступінь, посада, місце роботи, контактний телефон, адреса електронної пошти, місто та країна. Ця інформація надається українською, англійською мовами. Обов’язковим є зазначення ідентифікатора ORCID (зареєструватися можна на сайті). Максимальна кількість авторів – до 5 осіб.

Видавець забезпечує якісне незалежне рецензування поданих для публікації матеріалів (крім рецензій та інформаційних повідомлень) вченими, які здійснюють дослідження за спеціальністю, мають публікації у фахових виданнях (в т.ч. у закордонних виданнях, включених до Web of Science Core Collection та/або Scopus тощо). Організація внутрішнього та зовнішнього рецензування рукописів покладається на редакційну колегію збірника. У разі необхідності редакційна колегія може відправити статтю автору на доопрацювання. Редакція залишає за собою право редагування текстів статей, а також відхилення рукописів, якщо вони не відповідають вимогам чи тематичному спрямуванню видання. Редакція проінформує авторів про результати рецензування статті, прийняття до друку та про її оплату.

 

Анонімні рецензенти першочергово звертають увагу на такі критерії:

  • Відповідність змісту статті тематиці видання.
  • Зв'язок із актуальними теоретичними та/чи практичними завданнями.
  • Відповідність назви статті її змісту, меті, завданням.
  • Чіткість сформульованих мети та завдань статті.
  • Проаналізовані останні дослідження, в яких започатковано розв’язання проблеми.
  • Окреслені раніше невирішені питання загальної проблеми.
  • Логічність структури статті.
  • Відповідність обраної методології предмету дослідження.
  • Елементи наукової новизни.
  • Обґрунтований і повний виклад основного матеріалу дослідження.
  • Засновані на теоретичному аналізі та / або емпіричних даних висновки.
  • Розкриті перспективи подальших досліджень.
  • Інформативна анотація.
  • Відповідність ключових слів змісту статті.
  • Доречні та якісні таблиці чи/і рисунки (за умови наявності).
  • Актуальний і коректно складений список використаних джерел.
  • Дотримані принципи академічної доброчесності.
  • Дотримані вимоги до оформлення тексту.
  • Науковий стиль викладу матеріалу.
  • Висока лексична та граматична якість мови статті.

 

Вартість публікації враховує витрати, пов’язані з послугами видавництва, отриманням DOI для статті та збірника, обслуговуванням вебсайту журналу. За допомогою ліцензованого антиплагіатного сервісу здійснюється перевірка на наявність текстових збігів і використання ШІ. Вартість статті загальним обсягом 30000 знаків із пропусками складає 1300 грн. Кожні додаткові 5000 знаків сплачуються окремо – 150 грн. Після успішного рецензування та видання Часопису публікація доступна на сайті безкоштовно: https://sj.udu.edu.ua/index.php/pnspd/index. Авторський друкований примірник видання можна отримати за додаткову оплату. Про необхідність авторського примірника або необхідність допомоги в оформленні бібліографічного опису джерел просимо повідомляти завчасно – на етапі прийняття до друку. Надсилання примірника здійснюється коштом автора.

 

Усі комунікації з авторами підтримуються електронною поштою. Контакти: volyanyuk@ukr.net; sj.politicalsciences@gmail.com.

 

 

 

СТРУКТУРА СТАТТІ

 

УДК

 

Ім’я та прізвище,

науковий ступінь, вчене звання, посада, місце роботи

(українською мовою)

ORCID (у форматі https://orcid.org/...); e-mail:

 

НАЗВА СТАТТІ

(українською мовою, напівжирним шрифтом, без використання Caps Lock для написання усіх літер назви; рекомендовано не перевантажувати назву)

 

Анотація українською мовою (не менше 1800 та не більше 2500 знаків, відображає стислий огляд статті, зокрема актуальність, мету, методи, результати дослідження та висновки)

Ключові слова: (українською мовою, 3-10 слів).

 

Основний текст рукопису статті з такими елементами:

Вступ. (Постановка проблеми у загальному вигляді та її зв’язок із важливими науковими чи практичними завданнями).

Аналіз останніх досліджень і публікацій. (Посилання на джерела, в яких започатковано розв’язання обраної проблеми і на які опирається автор, а також виокремлення невирішених раніше частин загальної проблеми, на які акцентує автор у пропонованій статті).

Мета статті.

Завдання статті.

Методи дослідження. (Чіткі шляхи розв’язання поставлених автором завдань у статті).

Результати та дискусії. (Основний матеріал із повним обґрунтуванням отриманих результатів, посиланнями на джерела, за необхідності – з мінімальною кількістю таблиць і рисунків).

Висновки. (Конкретні підсумки проведеного дослідження).

Перспективи подальших досліджень.

 

Використані джерела:

(нумеруються й організовуються в алфавітному порядку, мовою оригіналу відповідно до APA Style).

 

References:

(транслітерований список джерел;джерела українською мовою транслітеруються латиною, в квадратних дужках подається їх назва англійською мовою. Транслітерувати українські джерела можна на сайті https://slovnyk.ua/translit.php)

 

Ім’я та прізвище,

науковий ступінь, вчене звання, посада, місце роботи

(англійською мовою)

Назва Статті

(англійською мовою)

Анотація англійською мовою (від 1800 знаків, переклад україномовної анотації).

Key words: ключові слова англійською мовою (3-10 слів, переклад).

Положення про конфіденційність

Журнал докладає всіх розумних зусиль для обробки і захисту відповідним чином зібраної персональної інформації. Імена та електронні адреси, вказані користувачами на сайті цього журналу, будуть використані виключно для виконання внутрішніх технічних завдань цього журналу; вони не будуть поширюватись та передаватись стороннім особам.

Розкриття інформації третім особам

Ми ставимося до інформації наших авторів, читачів, рецензентів, як до інформації, яка має приватний і конфіденційний характер. Редакція зобов’язується не розголошувати ваші дані третім особам без вашої згоди або якщо цього вимагає закон.

Видавець зобов'язується не показувати і не обговорювати з іншими особами рукопис за винятком осіб, уповноважених редактором.