ПЕРЕОРІЄНТАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ ДЕПАРТАМЕНТУ ГЛОБАЛЬНИХ КОМУНІКАЦІЙ ООН

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.31392/pnspd.v22i30.1145

Ключові слова:

інформаційна діяльність ООН, інформаційне забезпечення, Департамент глобальних комунікацій

Анотація

Масштаби діяльності Організації Об'єднаних Націй (ООН) актуалізують політологічні дослідження у цій сфері. Увагу акцентовано на органах, що відповідають за підвищення ефективності зусиль ООН в інформаційній сфері. Зокрема Департаменті глобальних комунікацій (ДГК), що займається поширенням інформації на базі традиційних і сучасних платформ. Представництва Департаменту в шістдесяти країнах дозволяють поширювати серед мільйонів людей інформацію, спрямовану на активізацію роботи приватного й державного секторів, громадянського суспільства і держав-членів.

Діяльність ДГК ООН на сучасному етапі проаналізувано за допомогою загальнонаукових принципів дослідження, через системний і логіко-аналітичний методи, історичний підхід. У статті розглянуто процес реформування ДГК. Реформи дозволили краще задовольнити комунікаційні потреби ООН в ХХІ ст., а в умовах мінливого інформаційного середовища Департамент прагне оперативніше й активніше інформувати людей у всьому світі про заходи ООН, зрозумілими їм мовами. Дослідження показує, що реформи носять міжсекторальний характер і включають в себе зміцнення стратегічного планування та координацію у сфері комунікації, акцент на партнерські відносини, мобілізацію ресурсів, інновації, а також ефективніше використання навичок і досвіду співробітників. Заходи проводяться в рамках трьох підпрограм: стратегічні комунікаційні послуги, служби новин, а також інформаційне обслуговування та послуги з обміну знаннями.

Досліджено важливі ініціативи ДГК щодо сприяння цілям в області сталого розвитку, залучення засобів масової інформації, роботи з молоддю, співпраці з академічними колами, випуску публікацій та ін. Висвітлено велику інформаційну роботу, що проводиться Департаментом в галузі сприяння миру і безпеці у світі. Розглянуто роботу мережі Інформаційних центрів та служб ООН. Значна увага приділяється використанню соціальних мереж як виключно важливої платформи для охоплення глобальної аудиторії. Узагальнюється, що облікові записи Департаменту в соціальних мережах всіма мовами привертають все більше нових передплатників, в тому числі в мережах «Фейсбук», «Інстаграм», «Твіттер», «ВіЧат», «Вейбо» та ін. Велика кількість користувачів відвідує й веб-сайт ООН. Цифровий портал привертає все більшу аудиторію, а новинний портал ООН також надає користувачам свої аудіо-, текстові, фото- і відеоматеріали через популярний додаток для читання, багатомовні облікові записи в соціальних мережах і поштову службу. Спостерігається покращення ефективності роботи з надання відео-, теле- та фотоматеріалів. Розглянуто роботу складових інформаційної системи ООН: служби «ЮНіфід», Фототеки ООН, Бібліотеки імені Дага Хаммаршельда, Бібліотеки аудіовізуальних матеріалів ООН, інтранет ООН (iSeek), порталу deleGATE та ін.

Підсумовується, що ДГК виконує поставлені перед ним завдання, діючи за кількома напрямками: випуск новин і створення інформаційних продуктів на основі багатомовності, використання новітніх технологій, мультимедіа та соціальних мереж, проведення інформаційних кампаній з основних питань порядку денного Організації, а також співпраця з численними партнерами. Поточні зусилля з проведення реформи вже дають результати: розширення масштабів комунікаційного планування та координації в рамках всієї Організації, раціоналізація управління мережею інформаційних центрів ООН і їх інтеграції та початок стратегічного стимулювання партнерських відносин й інновацій.

Біографії авторів

Олександр Степко, Київський національний університет культури і мистецтв

кандидат політичних наук, доцент, доцент кафедри міжнародних відносин

Вероніка Степко , Київський національний університет культури і мистецтв

завідувач інформаційно-бібліографічного відділу Наукової бібліотеки

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-12-18

Як цитувати

Степко, О. ., & Степко , В. (2021). ПЕРЕОРІЄНТАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ ДЕПАРТАМЕНТУ ГЛОБАЛЬНИХ КОМУНІКАЦІЙ ООН. Науковий часопис НПУ імені М.П. Драгоманова. Серія 22. Політичні науки та методика викладання соціально-політичних дисциплін, 22(30), 98–106. https://doi.org/10.31392/pnspd.v22i30.1145